Basın BülteniEkonomi

Annelere Mayısda Ne Kadar Ödenecek?

Annelere Mayısda Ne Kadar Ödenecek? Annelere müjde; Mayıs ayında 3700 TL ödenecek. Çalışmayan ev kadınlarının yüzünü güldürecek bir yardım ödemesinin duyurulmasıyla 2023 devlet yardım fonuna yeni bir ekleme daha yapıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuklu ev kadınlarına sosyal yardım sağlayacağını açıkladı.

Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar gününe denk gelen Anneler Günü’nde bu ay verilecek özel destek ödemelerine ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Çalışmayan annelere yönelik özel yardım ödemelerine ilişkin detaylar ve haktan yararlanmak için gerekli koşullar aşağıda yer almaktadır. Başvuran çalışmayan annelere 3.700 TL verilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çalışmayan çocuklu ev kadınlarına 3.700 TL maddi yardım yapılacağını açıkladı. Çocuklu bir ailenin bu yardımdan yararlanıp yararlanamayacağını öğrenmek için e-devlet üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu’na (SYDV) başvurması ve ardından Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilisinden onay alması gerekiyor.

Başvurusu onaylanan ailelere ödemeler ya bir banka hesabına yatırılır ya da PTT tarafından şahsen yapılır. Yardım alan 2.000 59 TL ile 3.708 TL arasındaki aileler, banka hesabı beyan etmedikleri takdirde PTT’den TC kimlik kartı ile nakit ödeme alabilirler. Peki 3.700 TL’lik ödeme için gerekli şartlar nelerdir? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödemeler kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere sağlanan maddi yardımın detayları açıklandı.

Açıklanan maddi yardım, çalışmayan ya da maddi destek veya gelir yetersizliği nedeniyle çalışamayan annelere yöneliktir. Başvuru koşullarını sağlayan çalışmayan annelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından aylık 2.059 TL ile 3.708 TL arasında ödeme yapılacak. Destek ödeneğine başvuru şartları nelerdir. Duyuruda, işsiz ve maddi ihtiyaç sahibi olup, kendilerine sağlanan yardım ve destek hizmetlerinden yararlanmak isteyen kadınların başvuru koşullarını sağlamaları halinde yerine getirmeleri gereken şartlar da açıklandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 3.700 TL’lik yardım için gerekli şartlar: -T.C. Vatandaş olmak için. -Mavi kart sahibi olmamak. -En az 18 yaşında olmak. -Türkiye’de ikamet ediyor olmak. 2023 İşsiz ev kadınlarının yüzünü güldüren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Mayıs ayı için 3.700 TL destek ödemesi yapılacağını açıkladı, Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü’nde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu aya özel olarak ödenecek destek hibesine ilişkin bir açıklama yayınladı.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Güzel uygulama fakat işleyişi şu şekilde yapsalardı çok güzel bir geri dönüş olurdu örneğin tüm annelere diyebilirlerdi çalışan çalışmayan ayırt etmemeleri gerekirdi ayrıca mavi kart sahibi olması gerekiyor diyorlar bence bu nedenle büyük kitlelere ulaşamazlar yine de güzel şeyler bu şekilde umarım yardım doğru kişilere ulaşır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu