Gündem

Bankalardan Müjde! Köşede 10 Bin Dolarınız Varsa…

Bankalar Dövize Dönüşen Kur Korumalı Mevduat Kampanyasıyla 10 Bin Dolarlık Dövizinizden Yüksek Kazanç Vadediyor..

 

Bankalar, seçim öncesi dolar hareketliliğini fırsata çeviriyor ve kampanyalarına hız kesmeden devam ediyor. Düşük faizli hazine bonolarında elde edilen düşük getiriden kaçan vatandaşlar, doların değerini koruyan ve hatta artırabilen kur korumalı mevduat (KKM) hesaplarına yöneldi. Türkiye’nin önde gelen bir bankası, 10 bin dolarlık dövizi getirenlere 3 ay boyunca 598 dolar artı faiz fırsatı sunan bir kampanya başlattı.

Doların Kapalı Çarşı’da yaşadığı dalgalanmalar nedeniyle birçok kişi güvenceli yatırım arayışına girdi. Bankalar da bu talebi karşılamak için dolar kampanyalarını hayata geçirdi. Bu kampanyaların arasında öne çıkanlar ise düşük faizli devlet bonolarının sunduğu düşük getiriden kaçan bankaların, kur korumalı mevduat hesaplarında aradığı çözümü bulması oldu. Türkiye’nin en büyük beş bankasından biri olan bir banka, müşterilerine özel bir dövize dönüşen kur korumalı mevduat kampanyasıyla farkını ortaya koydu. Bu kampanya kapsamında 10 bin doları bu hesaba yatıranlar, 598 dolar nakit ödülüne peşin sahip olacaklar.

Kampanya duyurusu SMS yoluyla yapıldıktan sonra binlerce vatandaş, banka şubelerine akın ederek bu fırsattan yararlanmak için söz konusu hesaba katıldı. Kampanyaya katılan müşterilere, yatırdıkları 10 bin doların üzerindeki döviz miktarına göre nakit ödülü veriliyor. Bu şekilde, getirilen dövizin yüzde 24’ü kadar tutarda para peşin olarak müşterilere sunuluyor. Bazı bankalar ise 100 bin dolar ve üzerinde döviz getiren müşterilere yüzde 40 oranında bir getiri sağlamaktadır.

Kur korumalı mevduat hesapları, doların dalgalı seyrinden etkilenmek istemeyen ve yatırımlarını güvence altına almak isteyen kişilere cazip bir seçenek sunuyor. Bu hesaplar sayesinde müşteriler, dolar kurundaki değişikliklerden etkilenmeden yüksek kazanç elde edebiliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu