EkonomiGündem

Bankalar Nakit Avansı Kapattı!

1.36 faiz oranı ile Kredi kartlarından nakit avans çekilebiliyordu, birçok Banka pazartesi günü itibarı ile kredi kartlarından nakit avans çekimini kapattı.

BANKALAR NAKİT AVANSI KAPATTI!

Nakit Avans neden sonlandırıldı? Ne Zaman Nakit Avans Çekebilirim?

Bankalardan edinilen bilgiye göre Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, kullanıcılarını mağdur edecek bir karara imza attı. Alınan karar ile bankalar artık kredi kartlarından nakit avans çekilmesine müsaade etmeyecek.

Şimdi vatandaşın aklındaki tek soru; Nakit avans neden çekilemiyor? Nasıl nakit avans çekebilirim? Nakit avans çekme yolu var mı?

Bankalar nakit avansı niçin kapattı? Nakit avans neden bitti? Nasıl nakit avans çekebilirim? soruları bankaların aldığı karar sonrasında Türkiye’nin gündemine oturdu. Belirsiz seçim atmosferi nedeniyle taşıt, konut ve ihtiyaç kredilerinde faiz oranları yükseldi, ihtiyaçlarını gidermek için veya yatırım yapmak için kredi çekmek isteyen vatandaşlar hüsrana uğradı. Bazı bankalar sadece saatler içerisinde kredi faizlerinin üzerine yüksek oranda ekleme yaparken, bazı bankalar ise kredi vermeyi tamamen durdurdu veya limit düşürdüler. Ayrıca bankalar kredi kartlarına nakit avans uygulamasını da sona erdirdi. Peki kredi kartından nakit avans ne zaman açılacak? İşte detaylar…

BANKALAR NAKİT AVANSI NEDEN KAPATTI?

Bankalar 14 Mayıs 2023’te gerçekleşen seçimin ilk turunun ardından 28 Mayıs 2023’te gerçekleşecek olan ikinci tur seçimleri öncesinde vatandaşları ve piyasaları yakından ilgilendiren kritik bir adım attı. Bankaların kredi kartlarından çekilen nakit avansı neden sonlandırdığı bilinmiyor.

NAKİT AVANS NEDEN DURDURULDU?

Vatandaşlar 1.36 faiz oranı ile Kredi kartlarından nakit avans çekerek ihtiyaçlarını karşılıyordu, Birçok Banka pazartesi günü itibarı ile kredi kartlarından nakit avans çekimini kapattı.

NE ZAMAN NAKİT AVANS ÇEKEBİLİRİM?

Kredi kartlarından ne zaman nakit avans çekebileceğine dair net bir açıklama paylaşılmadı. Gözler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda..
Nakit ihtiyacı olan vatandaşların nakit avans çekebilmeleri için bir süre daha beklemeleri gerekiyor. Seçimlerin 28 Mayıs’ta ki ikinci turda bitmesiyle birlikte mevcut belirsizliğin ortadan kalkması öngörülüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu