Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarih Verdi! Herkes Evine Kavuşacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deprem Bölgesinde Kasım Ayını İşaret Etti! 'Son Vatandaşımızı Yeni Yuvasına Kavuşturana Kadar Çalışacağız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman’da seçim çalışmaları kapsamında yaptığı konuşmada, ikinci turun ardından kalıcı konut teslimatı için tarih verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “En son vatandaşımızı da yeni yuvasına kavuşturana kadar hiç durmadan çalışacağız” açıklamasında bulundu.

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deprem Bölgesinde Kalıcı Konutlar İçin Tarih Verdi

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayların yeterli oyu alamaması nedeniyle 14 Mayıs’ta ikinci tur gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim çalışmaları için Adıyaman’a geldi. Burada yaptığı konuşmada deprem bölgesindeki vatandaşların kalıcı konutlara kavuşma tarihini açıklayan Erdoğan, “Son vatandaşımızı yeni yuvasına kavuşturana kadar çalışacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konteyner kent ziyaretinde yaptığı açıklamalar önemliydi. İşte öne çıkanlar:

Devlet Depremzedelerin Yanında

”Ülkemizde 50 binden fazla deprem şehidi bulunmaktadır. Ancak Bay Bay Kemal ve takımı bu deprem bölgesine nasıl baktı? Tüm deprem bölgesine yönelik “Artık size bir şey yok” ifadesi kullanılır mı? Bunu nasıl söyleyebilirsiniz? Siz orada olmasanız bile, devletimiz her zaman kardeşlerinin yanında olacaktır. AFAD ve Kızılay gibi kurumlarımız, depremzedelerin yanında olacaklar. Konteyner kentlerin olduğu bölgede hala birçok insan yaşıyor. Ancak depremzedelerimizi siyasi tercihleri nedeniyle suçlayanlar, bizim sevdamızın sırrını hiçbir zaman anlayamadılar. CHP zihniyeti her seferinde insanlarımızı suçladı.”

AA-20230520-31190567-31190556-CUMHURBASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN_ADIYAMANDA

Tüm Kayıpları Telafi Etmekte Kararlıyız.

”Görevlendirdiğimiz bakanlarımız ve belediye başkanlarımız sürekli olarak sahada yer aldılar ve vatandaşlarımızın dertlerini dinlediler. Depremzede kardeşlerimiz için tüm imkanlar seferber edildi. Tabii ki İlk zamanlar da bazı eksiklikler olabilir, fakat hızlı bir şekilde bunları giderip Adıyaman’ın yaralarını sarmaya başladık.

Hedefimiz 650.000 yeni konut inşa edip deprem bölgesini eski halinden daha sağlam bir yer haline getirmek olacak. Evleri kullanılamaz durumda olan son vatandaşımızı da yeni evine yerleştirene kadar çalışacağız. Amacımız ekim-kasım gibi kalıcı konutların teslimine başlamak. Köy evlerinin inşası da hızla sürüyor. Deprem bölgesi genelinde 905.000’den fazla çadır, 112.000 konteyner kurduk. yaklaşık 13.000 iş yerimizi ise faaliyete geçirdik. Böylece ticari hayatın yeniden canlanmasını temin ettik.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu