Gündem

DİKKAT! Son Apple iOS 16.5 Güncellemesini Yüklemeden Önce 2 Kez Düşünün!

Apple iOS 16.5 Güncellemesinde bağlantı Sorun İddiası!

Apple, İphone işletim sisteminin yeni sürümü iOS 16.5’i kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Ancak son günlerde Apple Destek Topluluğu ve Reddit gibi platformlarda birçok kullanıcı, güncelleme sonrası bir sorunla karşılaştıklarını dile getirdi. Kullanıcıların bu iddiaları büyük ilgi çekti.

İddia: İOS 16.5 ile Lightning – USB 3 Kamera Adaptörü problemi

Apple’ın son yayınladığı iOS sürümü olan iOS 16.5, ilginç bir sorun iddiasıyla gündeme geldi. MacRumors Forumları, Apple Destek Topluluğu ve Reddit gibi platformlarda birçok kullanıcı, Apple’ın Lightning – USB 3 kamera adaptörünün, iOS 16.5 ve iPadOS 16.5 sürümlerine güncellenmiş iPhone ve iPad’lerle uyumsuz olduğunu öne sürdü.

adaptör1

Bu adaptör, iPhone veya iPad’e kamera, mikrofon veya USB ile çalışan başka bir aksesuar bağlamak için bir USB-A portu ve aynı zamanda iPhone veya iPad’i şarj etmek için bir Lightning portu içeriyor. Ancak kullanıcılar, sosyal medyada ve forumlarda, iOS 16.5 ve iPadOS 16.5’ten sonra adaptörün artık her iki bağlantı noktasına bağlı hiçbir aygıta güç vermediğini iddia ediyorlar.

Bu sorunun, muhtemelen gelecekteki bir iOS sürümünde ele alınması gereken bir yazılım hatasından kaynaklandığı düşünülüyor. Ancak, sorunun altında yatan neden henüz bilinmiyor.

Apple, geliştiricilere iOS 16.6’nın ilk beta sürümünü sunmuş olsa da, güncellemenin genel kullanıma sunulmasına birkaç hafta sürebileceği tahmin ediliyor. Bu nedenle, şirketin sorunu hızlıca çözmek için bir iOS 16.5.1 güncellemesi yayınlama olasılığı değerlendiriliyor.

Apple kullanıcılarının bu sorunla karşılaşmamaları adına hızlı bir çözüm üreteceği umulmaktadır. Adaptörün çalışmaması, özellikle fotoğraf ve video işleme gibi alanlarda aktif olarak kullanan kullanıcılar için büyük bir sorun teşkil etmektedir.

iOS 16.4 ist da: Das sind die Neuerungen | heise online

iOS 16.5 güncellemesiyle ilgili yaşanan adaptör sorunun, Apple kullanıcılarının sorunun en kısa sürede çözülmesi ve kullanıcıların adaptörü sorunsuz bir şekilde kullanabilmesi ve mağduriyetin giderilmesi için Apple’ın gereken düzeltmeleri yapmasını istiyor.

Apple iOS 16.6’nın ilk beta sürümünü geliştiricilere sunsa da, güncellemenin yayınlanmasına önünde haftalar olduğu tahmin ediliyor. Bu nedenle şirketin hatayı erkenden düzeltmek adına bir iOS 16.5.1 güncellemesi çıkarmasının gündeme gelebileceği değerlendiriliyor.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu