Gündem

İsrail Gazze’de Sivillerin Evlerini Bombalıyor!

Sivil yerleşim yerlerini hedef alan İsrail savaş uçakları Gazze'de 6 evi bombaladı.

İsrail savaş uçakları Gazze’de sivillerin evlerine bombalı saldırıda bulundu.

Sivil yerleşim yerlerini hedef alan İsrail savaş uçakları Gazze’de 6 evi bombaladı.

İsrail’e ait savaş uçakları, saldırının 5. gününde Gazze Şeridi’nin farklı bölgelerinde ki altı evi bombaladı. İsrail’in içlerinde sivillerin yaşadığı evleri bombaladığı anlarda kameralar kayıttaydı. Gazze kaynaklarına göre Cebali mülteci kampı civarındaki Nabhan ve El Haw ailesine ait evler İsrail güçlerince defalarca bombalandı. Ayrıca Nusseirat mülteci kampının İsrai’e ait savaş uçakları tarafından direkt olarak hedef alındığı da öğrenildi.

Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki saldırılarda El Shanbari ailesine ait bir evde ve El Zaytoun semtindeki Tafesh ve Selmy ailesinin evleri de İsrail’in bombalı saldırıları sonucu yerle bir oldu.

Filistin Sağlık Bakanlığınca yapılan açıklamada hedef alınan evlerde ölü veya yaralı sayısına dair bir paylaşım yapılmazken, saldırıya uğrayan evlerin çevresindeki yapılarda da büyük hasar oluştuğu görüldü.

Filistin Sağlık Bakanlığının yaptığı açıklamada, İsrail’in Salı günü Gazze Şeridi’ne yönelik başlattığı saldırılarda toplam 34 kişinin öldüğü, 147 kişininse yaralandığını aktarıldı..

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu