Gündem

Kurban Bayramı’nda Trafik Bilançosu Ağır Oldu.. 17 Bin 774 Trafik Kazası..

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kurban Bayramı süresince gerçekleşen 17 bin 774 trafik kazasını açıkladı.

Son dakika haberi: Kurban Bayramı’nda meydana gelen trafik kazalarının sayısı belirlendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Kurban Bayramı süresince 17 bin 774 trafik kazası gerçekleştiğini paylaştı.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Kurban Bayramı tatilinin ilk gününden itibaren 17 bin 774 kaza meydana geldi. Ölümle sonuçlanan bazı kazaların geri dönüş yolunda yaşanmaması için trafik kurallarına uymamızı istiyoruz. Herhangi bir sağlık hizmeti ihtiyacı durumunda, helikopter ve kara ambulanslarımız, UMKE ekiplerimiz ve nöbetçi sağlık çalışanlarımızla sağlık hizmeti sunmaya devam ediyoruz.”

“29 BİN KİŞİ SAĞLIK KURUMLARINDA TEDAVİ GÖRÜYOR”

Bakan Koca, daha önce de Kurban Bayramı süresince kurbanlık kesimi işlemleri sırasında meydana gelen kazalar sebebiyle 29 bin 983 kişinin tedavi gördüğünü bildirmişti.

Bakan Koca, kurban kesimi sırasında yaşanan yaralanmalar sonucunda 951 kişinin ambulanslarla hastaneye sevk edildiğini, 29 bin 32 kişinin ise bizzat başvurarak sağlık kurumlarında ayakta tedavi gördüğünü belirtti.

Kazalar sonucu ağır durumdaki 83 hastanın tedavilerinin devam ettiğini vurgulayan Koca, “Hastalarımıza acil şifalar diliyoruz. Bayram sürecinde meydana gelen bu tür olaylar hepimiz için üzücüdür.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu