Gündem

Meteoroloji Uyarıyor; 20 İl İçin Sarı Kod!

Meteoroloji 18 Mayıs itibariyle 20 il için sarı kodlu uyarı verildi. Marmara ve Batı Karadeniz'i önümüzdeki günlerde yüksek yağış bekliyor.

Meteoroloji 18 Mayıs itibariyle 20 il için sarı kodlu uyarı verildi. Marmara ve Batı Karadeniz’i önümüzdeki günlerde yüksek yağış bekliyor.

İstanbul, Ankara ve Bursa, Çorum, Bilecik, Kastamonu ve Eskişehir’i de kapsayan 20 ile kuvvetli sağanak yağış geliyor. Marmara, Ege, Batı ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Van’ın doğu çevrelerini aralıklı seyreden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekliyor.

İstanbul, Çanakkale’nin iç kesimleri, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli, Sakarya Kütahya’nın kuzeyi, Eskişehir, Ankara’nın kuzey ve batısı, Çankırı, Amasya ve Çorum çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

20 İL İÇİN UYARI

Uzmanlar ani sel, su baskını, taşkın, yerel dolu, yıldırım, hortum ve deniz seferleri gibi ulaşımda aksamalar yaşanabileceği ihtimaline karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini aktarıyor. Meteorolojik tahminlere göre hava sıcaklığı iç ve batı kesimlerde 4 ila 6 derece düşecek, diğer yerlerde ise ciddi bir değişiklik olmayacak. İşte Sarı kod ile uyarılan 20 il;

Afyonkarahisar,
Amasya,
Ankara,
Balıkesir,
Bilecik,
Bolu,
Bursa,
Çankırı,
Çorum,
Eskişehir,
İstanbul,
Kastamonu,
Kocaeli,
Kütahya,
Sakarya,
Sinop,
Tokat,
Yalova,
Karabük,
Düzce

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu