Gündem

Müjde! İlk Evini Alacaklar İçin Yeni Konut Projesi Açıklandı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Emlak Konut GYO ve Türk Hava Yolları (THY) iş birliğiyle İstanbul'da başlatılan yeni konut kampanyasını duyurdu.

İstanbul’da %20 Peşinat ve 120 Ay Vade ile Ev Sahibi Olma Fırsatı!

İlk evini alacaklar için yeni konut projesi açıklandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Emlak Konut GYO ve Türk Hava Yolları (THY) iş birliğiyle İstanbul’da başlatılan yeni konut kampanyasını duyurdu.

%20 PEŞİNAT VE 120 AY VADE İLE EV SAHİBİ OLMA FIRSATI

Yeni konut projesine başvuranlar kura sonucu ile ev sahibi olabilecekler. Vatandaşlar belirlenecek kurayla yüzde 20 peşinat, 120 ay vadeli, aylık taksitleri 7.500 TL’den başlayan ödeme seçenekleriyle ev sahibi olabilecekler. Ödemeler, Emlak Konut ödeme sistemi aracılığıyla Emlak Konut’a yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Projeye başvuruda aranan şartlar arasında İstanbul’da ikamet etmek, başvuranın hane halkının (eşlerin) üzerine kayıtlı bir evinin olmaması ve son bir yıl içinde tapu devri yapılmamış olması yer alıyor.satın alınan konutun satış işlemleri, mücbir sebepler dışında, beş yıl boyunca gerçekleştirilemeyecek.

İstanbul’da Yeni Konut Kampanyasıyla Ev Sahibi Olmak İçin Fırsat!

İstanbul’da gerçekleştirilen yeni konut projesi, ilk ev sahibi olmak isteyenler için büyük bir fırsat sunuyor. Emlak Konut GYO ve Türk Hava Yolları (THY) iş birliğiyle başlatılan bu kampanya, yüzde 20 peşinat ve 120 ay vade seçenekleriyle ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmek isteyenlere büyük kolaylık sağlıyor.

Yüzde 20 peşinat ve 120 ay vadeli ödeme seçenekleri, birçok kişinin hayalini kurduğu ev sahibi olma hedefini daha erişilebilir hale getiriyor. Katılım şartlarını sağlayan başvuru sahipleri, belirlenecek kura çekimi sonucunda hak sahibi olacak ve istedikleri projeden ev sahibi olabilecekler. Bu fırsatı değerlendirmek isteyenler için başvuru süreci oldukça önemlidir.

THY – Emlak Konut İstanbul Arnavutköy Yenişehir konut projesi başvuru  şartları neler, başvuru nasıl yapılır?

GENÇLERE YÜZDE 20 KONTENJAN AYIRILDI

Ayrıca projede gençler için ayrı bir kontenjan ayrıldığı belirtildi. Belirtilen toplam konut sayısından engelliler ile şehit ve gazi yakınlarına %5, gençlere ise %20 kontenjan ayrılacak. Ayrıca 18 – 30 yaş aralığındaki gençlerin ev sahibi olabilmeleri için gelir şartı da aranmayacak.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Sosyal Konut Projesi kapsamında, sadece ilk evini alacak, daha önce ev sahibi olmamış vatandaşlarımız müracaat edebilecek. Başvuru için 1.000 TL ödeme yapılacak. Toplamda 13.000 bağımsız bölümden oluşacak Yenişehir Evleri Arnavutköy sosyal konut projesi kura yöntemi ile satışa sunulacak. Başvurular internet alınacak.  www.emlakkonut.com.tr sitesinden 2 Haziran 2023 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu