Gündem

O Paylaşımlara Anında Soruşturma Açıldı! Hesaplar Tespit Edildi..

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından Provokatif Paylaşımlara Soruşturma..

SON DAKİKA | Mültecilerle İlgili Provokatif Paylaşımlara Soruşturma!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Fransa’da yaşanan olaylarla benzer olayların Türkiye’deki mülteciler arasında da yaşanabileceğine dair yapılan paylaşımlarla ilgili soruşturma başlattı!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından Provokatif Paylaşımlara Soruşturma

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medya hesapları üzerinden halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden, yanıltıcı ve yanlış algı oluşturarak kamu düzenini ve kamu barışını bozan provokatif ve manipülatif paylaşımlar yapan hesaplar hakkında soruşturma başlattı.

Son dakika haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Fransa’daki olaylarla ilgili olarak ülkemizde yaşayan mülteciler arasında benzer olayların yaşanabileceği yönünde halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden, yanıltıcı, gerçek dışı ve yanlış algı oluşturan sosyal medya paylaşımlarını tespit etmek ve suç unsuru içeren paylaşımlarda bulunan şüpheliler hakkında resen soruşturma başlattı ve Şüphelilerin tespiti için emniyete müzekkere yazıldığını aktardı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, “Son günlerde Fransa’da yaşanan olaylarla ilgili olarak ülkemizde yaşayan mülteciler arasında da benzer olayların olabileceği yönünde halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden, yanıltıcı, gerçek dışı ve yanlış algı oluşturan provokatif ve manipülatif paylaşımlar yapan sosyal medya hesaplarının tespiti ve suç unsuru içeren paylaşımlarda bulunan şüpheliler hakkında resen soruşturma başlatılmış olup şüphelilerin tespiti için emniyete müzekkere yazılmıştır” denildi.

Bu soruşturma ile sosyal medyada yayılan provokatif paylaşımların ve yanlış bilgilerin yayılmasının önüne geçilmeye çalışılacağı öngörülüyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, halkın birlik ve beraberliğini bozabilecek bu tür paylaşımları yapan kişileri tespit etmek ve gerekli hukuki süreci başlatmak amacıyla aktif bir şekilde çalışacağını aktardı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu