Basın Bülteni

Öğretmen Maaşları Temmuz 2023’te Ne Kadar Artacak?

Ek Ders Ücreti İle İlgili İlk Bilgiler Geldi

 

Öğretmen maaşlarına yönelik Temmuz 2023 zam süreci hakkında açıklamalar yapıldı. Eylül ayında ödenecek maaş miktarı ve ek ders ücreti detayları şu şekilde.

Memur ve Emekli Maaşları İçin Zam Yapılacak
Son dakika açıklamalarına göre, kamu personelinin maaş zammıyla ilgili düzenlemeler yapılacak. Bakan Vedat Işıkhan tarafından yapılan açıklamada, torba yasanın Temmuz ayının başında Meclis’e sunulacağı belirtildi. Bu yeni yasa ile birlikte memurlar ve emekliler için maaş zammı gerçekleştirilecek. En düşük memur maaşı yapılacak düzenleme ile 23.000 TL olacak.

Öğretmenlerin Maaşlarına Yüksek Zam Beklentisi
Maaş zammının yaklaşmasıyla birlikte öğretmenler, maaşlarının ne kadar artacağını araştırmaya başladı. En düşük memur maaşının 22 bin TL olacağı düşünüldüğünde, öğretmenlerin maaşlarının da bu seviyelere yükseltilmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim öncesi yaptığı bir açıklamada, en düşük memur maaşının 15 bin liraya çıkarılacağını ve bunun üzerine ek zam yapılacak şekilde en az 22 bin liraya yükseltileceğini belirtti.

Öğretmen maaşlarının daha yüksek seviyelere çıkarılması beklenmekte; ek ders ücretlerine de zam yapılacağı ve Eylül ayından itibaren öğretmenlere 3 bin 625 lira ek ders ödemesi yapılacağı belirtiliyor. Böylece Eylül ayında, öğretmen maaşlarının ek ders ücretleriyle birlikte 27 bin liraya kadar çıkacağı öngörülüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu