Gündem

Sinan OĞAN ikinci tura kalırsa kimi destekleyecek? AÇIKLADI..

Eğer seçim 2. tura kalırsa SİNAN OĞAN cevapladı..

Sinan Oğan seçim ikinci tur’a kalırsa kimi destekleyecek? AÇIKLADI..

Nefesler tutuldu Türkiye yarın seçime gidiyor. Araştırma şirketlerinin yaptığı anketlere göre seçimin ilk turda bitme ihtimali daha yüksek görünse de ikinci tura kalma ihtimali de bulunuyor.. Peki seçim ikinci tura kalırsa ATA ittifakı’nın CumhurBaşkanı Adayı DR. Sinan OĞAN kimi destekleyecek? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ımı? Yoksa CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’nu mu? bu soruyla ilgili açıklama yapan Sinan OĞAN açıklamada bulundu..
Türkiye’nin gözü yarın yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde. Bilindiği üzere Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İNCE seçime iki gün kala çekilmişti.. Cumhurbaşkanlığı seçim yarışı Cumhur ittifakı adayı Cuhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ile Millet ittifakı adayı Kemal KILIÇDAROĞLU ve ATA ittifakı adayı Sinan OĞAN arasında geçecek.

ERDOĞAN’MI KILIÇDAROĞLU’MU? KİMİ DESTEKLEYECEK? İŞTE CEVABI!
ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı DR. Sinan OĞAN, Cumhurbaşkanlığı seçimini eğer ikinci tura kalırsa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ımı yoksa CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’nu mu destekleyeceği konusundaki soruya cevap verdi.

Sinan OĞAN’ın yaptığı açıklama şu şekilde;

Biz bunu İstişare ile açıklayacağız.. Tabanımıza, yani bize oy verenlere soracağız. Kamuoyunda bununla ilgili bir değerlendirme elbette ki yapacağız. Masaya oturduğumuz taraflara ise taleplerimizi konuşacağız. Taleplerimizin başında olmazsa olmaz terörle arasına mesafe koymak olacak, bu ilk ve en önemli şartımız. Tabi biz bedavadan ortak olmayacağız orası açık. Bizim de isteyeceğimiz bakanlıklar ve cumhurbaşkanlığı yardımcılığı gibi taleplerimiz olacak tabi.. Eğer Anlaşırşak hükümetin içinde yer alacağız fakat anlaşamazsak da yolumuza bakacağız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu