Gündem

Sınava Yetişemediler! Sinir Krizi Geçirip…

Saat 10.00'da bina kapıları kapatılarak içeriden kilitlendi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da sınava yetişemeyerek bir yıllık emeklerinden olan vatandaşlar kameralara yansıdı.

YKS’nin İlk Oturumu TYT İle Başladı

YKS’nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) saat 10.15’te başladı. Adaylar, 09.00’dan itibaren binalara alınmaya başlandı. Görevliler adayların kimliklerini ve sınav belgelerini kontrol ederken, girişteki güvenlik görevlileri üst araması yaptı. Adayların toka, küpe, saat, cep telefonu ve anahtarlık gibi eşyalar ile sınav salonuna girmelerine izin verilmedi.

Saat 10.00’da bina kapıları kapatılarak içeriden kilitlendi.

Geç Kalan Öğrenci Giriş Belgesini Yırtıp Okuldan Ayrıldı

Osmaniye’de Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS)1 dakika ile geç kalan öğrenciler okula alınmadı. Bir öğrenci, sınav salonuna giremeyince giriş belgesini parçalayarak sınava gireceği okuldan ayrıldı.

Sınava 1 dakika kala kapatılan bahçe kapısından alınmayan bir öğrenci ise demir kapıya tırmanarak bahçeye atladı.

Bursa’da Taksicinin Yanlış Okula Getirdiği Öğrenci Göz Yaşlarını Tutamadı

Bursa’da sınava girmek için geldiği okulda taksicinin kendisini yanlış okula getirdiğini iddia ederek sınava giremediğini iddia eden bir ögrenci okul bahçesinde gözyaşlarını tutamadı.

Sınava girmek isteyen bir diğer vatandaş ise okul bahçesinde kimliğini unuttuğunu fark ederek görevlilerden yardım istedi. Sınava giremeyeceğini öğrenen vatandaş sinirlerine hakim olamayarak okul kapısından güvenlik görevlilerine bağırsa da sonuç alamadı.

YKS'ye geç kalanlar kapıda kaldı

İsim Benzerliği Nedeniyle Yanlış Okullara Gittiler

Samsun’da Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girmek üzere 19 Mayıs ilçesinde bulunan 19 Mayıs Anadolu Lisesi yerine yanlışlıkla İlkadım ilçesindeki 19 Mayıs Lisesi’ne yönlendirilen öğrencilere, polis ekipleri yardımcı oldu. Samsun’da 53 bin 394 öğrencinin katıldığı ve 166 binada gerçekleşen YKS maratonunda meydana gelen bu isim benzerliği sorununa, kamu görevlileri müdahale etti.

Adaylar Polis Eşliğinde Okula Yönlendirildi

İlkadım ilçesindeki 19 Mayıs Lisesi ile 19 Mayıs ilçesindeki 19 Mayıs Anadolu Lisesinin isim benzerliği nedeniyle bazı adaylar yanlış okula gelen adaylar polisten yardım istedi ve polis ekipleri tarafından sınava girecekleri doğru okula yönlendirildi. Bununla birlikte bazı adaylar sınava son dakikada yetişirken, başlama saatinden birkaç dakika sonra gelenler ise binalara alınmadı.

OĞLUNA TEPKİ GÖSTERDİ

İçeri alınmayarak dışarıda bekleyen babası İsmail Altun’un yanına giden öğrenci, babasının “Sen bu sınava giriş kağıdını bile okumamışsın” tepkisine maruz kaldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu