Gündem

Tıp Dünyası Şaşkın! Oraya Nasıl Girdi Bilinmiyor! Tam 20 cm..

Hindistan'ın Madhya Pradesh eyaletindeki bir hastanede, ismi açıklanmayan 55 yaşındaki bir hasta, şiddetli mide ağrısı şikayetiyle acil servise başvurdu. Tıp dünyasını şaşırtan bu olay, gerçekleşen operasyonla büyük bir sürprize dönüştü.

55 Yaşındaki Hastanın Acil Servise Başvurması ile ortaya çıkan ve herkesi Şaşkına Çeviren Röntgen Sonucu!

Zorlu Cerrahi Operasyonla Midesinden 20 cm uzunluğunda cisim çıkarıldı!

Hindistan’ın Madhya Pradesh eyaletindeki bir hastanede, ismi açıklanmayan 55 yaşındaki bir hasta, şiddetli mide ağrısı şikayetiyle acil servise başvurdu. Tıp dünyasını şaşırtan bu olay, gerçekleşen operasyonla büyük bir sürprize dönüştü. Hastanın midesinden tam 20 cm uzunluğunda büyük plastik bir şişe çıkartıldı. Bu olay, hem hastanın hem de doktorları şaşırttı.

Hastanın acil servise başvurmasının ardından, detaylı inceleme için çekilen röntgen sonucunda, adamın midesinde yabancı bir cisim olduğu belirlendi. Hemen müdahale edilerek hasta hızla ameliyata alındı. Cerrahi operasyonun zorluklarına rağmen, uzman bir ekip tarafından başarıyla gerçekleştirildi.

Plastik şişenin mideye nasıl girdiği hala tam olarak açıklığa kavuşmamış olsa da, hastanın yaşadığı şiddetli mide ağrısı ve rahatsızlık belirtileri, müdahalenin gerekli olduğunu gösteriyordu. Cerrahi ekip, büyük bir dikkatle plastik şişenin çevrede herhangi bir zarar vermeden çıkarılması için çalıştı. Yapılan başarılı operasyon sonucunda, 20 cm uzunluğundaki plastik şişe başarılı bir şekilde çıkartıldı.

Bu olay, tıp dünyasında nadir görülen ve şaşırtıcı bir vaka olarak kaydedildi. Hastanın yaşadığı acı ve rahatsızlık, tıbbi ekip tarafından hızlı bir şekilde teşhis edildi ve gerekli müdahale yapıldı. Plastik şişenin mideye nasıl girdiği konusunda kesin bir bilgi paylaşılmadı.

NEDENİ HENÜZ BELLİ DEĞİL

1

Uzman laparoskopik cerrah Chowdhary 17 saat süren operasyonun ardından plastik şişenin sağlam ve tek parça  şekilde çıkartıldığını açıkladı. Operasyonun ardından müşade altında tutulan 55 yaşındaki adamın operasyonuna dair hasta mahremiyeti koşulları nedeniyle ayrıntılara yer verilmedi.

3

Büyük boy plastik şampuan şişesinin hastanın midesine nasıl ve ne zaman girdiğine dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Uzman laparoskopik cerrah Chowdhary, hastayla yaptığı görüşmesinde 55 yaşındaki adamın “ Şişenin oraya nasıl geldiğini bilmiyorum.” ifadelerini kullandığını söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu